Telefon:
+48 42 214 44 392

Adres:
​ul. 1 Maja 31/33
90-739 Łódź
Polska

Logistyka w handlu transgranicznym

Branża modowa jest jednym z największych sektorów w globalnym handlu internetowym. Prognozy (statista) przewidują, że w 2023 r. rynek mody wygeneruje 772 mld euro sprzedaży detalicznej w Internecie. Dla porównania, w 2017 r. było to 431 mld euro.

Hiszpania, Włochy i Anglia znajdują się wśród 16 krajów o największym zasięgu w transgranicznym handlu elektronicznym. Jednak lokalne firmy modowe nadal unikają transgranicznego e-commerce dlaczego?

Jednym z głównych powodów jest brak specjalistycznej wiedzy z zakresu międzynarodowych strategii logistycznych. 

Łańcuch dostaw, wysyłka do klienta, zarządzanie zwrotami: to kluczowe aspekty skutecznego funkcjonowania sprzedawców w transgranicznym handlu elektronicznym. Rozsądna strategia powinna uwzględniać wszystkie trzy punkty i być zaprojektowana z myślą o klientach z różnych krajów.

W zależności od liczby obsługiwanych krajów, sensowne może być posiadanie więcej niż jednego magazynu centralnego. Tak zwane huby oferują firmom możliwość posiadania towarów w różnych lokalizacjach bezpośrednio w pobliżu ich klientów. W zależności od konfiguracji, koszty mogą być niższe niż wynajmowanie wielu własnych magazynów. Ponadto, huby logistyczne świadczą dodatkowe usługi, takie jak przyjmowanie zwrotów i kompletacja poszczególnych zamówień.

Dla globalnej strategii sprzedaży ważna jest również obsługa wszelkich formalności celnych i podatkowych. Na przykład wysyłka do Anglii podlega obecnie różnym formalnościom celnym. Ponadto ważne jest, aby wybrać odpowiedniego przewoźnika, optymalnego do kraju docelowego w którym chcemy dostarczać zamówienia. Z jednej strony po to, by paczki jak najszybciej dotarły do klienta. Z drugiej strony, aby koszty wysyłki dla klientów i handlowców nie były zbyt wysokie. 

Transgraniczny handel elektroniczny może wydawać się skomplikowany. Jednak przy odpowiedniej strategii, handlowcy mogą nie tylko wykorzystać potencjał sprzedaży międzynarodowej, ale także zoptymalizować struktury kosztów. Ważne jest odpowiednie wsparcie i know-how ekspertów. W ten sposób firmy mogą oferować swoim klientom optymalne wrażenia zakupowe na całym świecie.

https://fashionunited.uk/news/business/successful-in-cross-border-e-commerce-with-the-right-partner/2021100458148