Telefon:
+48 42 214 44 39

Adres:
​ul. 1 Maja 31/33
90-739 Łódź
Polska

Podsumowanie I półrocza 2024 roku

Owocne półrocze za nami

Chociaż lipiec kojarzy się najbardziej z upragnionymi wakacjami, to poza wakacyjnym okresem jest to także miesiąc by podsumować I półrocze i rezultaty naszych prac, a także odpowiedzieć sobie na pytanie co czeka nas w II półroczu 2024. 6 miesięcy, które właśnie minęło to czas wielu inicjatyw we wszystkich obszarach naszej firmy. A wszystkie one miały jeden mianownik – zwiększenie sprzedaż. Właśnie dlatego wszystkie inicjatywy skupiały się głównie na wyjściu na nowe rynki lub optymalizacji i przyspieszeniu na już obecnych rynkach. 

Marketplacowe szaleństwo 

Pomimo tego, że od wielu lat sprzedajemy na wielu marketplacach to minione półrocze jest najbardziej owocnym. W ciągu ostatnich 6 miesięcy udało nam się rozpocząć sprzedaż na 10 nowych marketplace. Oznacza to, że jesteśmy obecni na już 60 różnych marketplace! Pośród tych, które wdrożyliśmy znalazły się takie, które dały nam dostęp do nowych rynków. To między innymi CDON czy HobbyHall, które pozwoliły nam rozpocząć przygodę ze skandynawskimi rynkami. Przełożyło się to na dostępność naszych produktów na już 25 rynkach, względem 20 na koniec zeszłego roku. 

Nie zapominaliśmy jednak o rozwoju rynków, na których jesteśmy już obecni. Przejawem tego było rozpoczęcie sprzedaży na m.in.  ManoMano, XXXLutz, czy Altex, które pozwalają nam dotrzeć do kolejnych klientów w Niemczech czy Francji. Jednak największą niespodziankę sprawiliśmy sobie na koniec tego półrocza. Udało nam się zrealizować, coś co do niedawna wydawało się niemożliwe. Jako jedna z niewielu polskich firm, dołączyliśmy do grona sprzedawców na holenderskiej platformie bol.com, która w sposób selektywny wybiera partnerów spoza własnego rynku. To dla nas ogromny zaszczyt i powód do dumy, a także świadectwo wysokiej jakości naszych usług. 

2,5 tysiąca nowych produktów dziennie

Minione miesiące to nie tylko wdrożenia nowych marketplaców, ale także ogromna ilość nowych partnerstw. W trakcie 6 miesięcy udało nam się nawiązać współprace z ponad 80 nowymi partnerami, a więc już niedługo w regularnej sprzedaży będziemy posiadać produkty od ponad 300 różnych partnerów. To ponad 40 procentowy przyrost w liczbie partnerów. Właśnie dlatego tak istotne, były wszystkie drobne optymalizacje, aby każdy z produktów naszych partnerów móc szybko wdrożyć do sprzedaży. A było co robić! Nasza baza produktów wzrosła o ponad 450 tysięcy nowych produktów i liczy już niemal 2,5 mln produktów! Uśredniając można przyjąć, że wdrażaliśmy ponad 2,5 tysiąca nowych produktów dziennie. Bez sprawnych procesów i zgranego Zespołu nie byłoby to możliwe. 

Co w drugiej połowie roku?

Druga połowa roku to dla nas bardzo istotny czas – to właśnie w trakcie II połowy roku odbywają się ,,ecommercowe żniwa”, związane z świątecznym szaleństwem. To właśnie dlatego, wiele czasu poświęciliśmy w pierwszej połowie roku na wdrażaniu nowych partnerów i nowych platform, aby w trakcie najgorętszego okresu zebrać jak największe plony. Nie oznacza to jednak, że w II połowie roku nie otworzymy sprzedaży na nowych platformach, wręcz przeciwnie! Co więcej mamy nadzieję, że już niedługo uda się nam podzielić informacjami o kolejnych nawiązanych partnerstwach. 

pl_PLPolish