Telefon:
+48 42 214 44 39

Adres:
​ul. 1 Maja 31/33
90-739 Łódź
Polska

20 rynków z jednego miejsca – podsumowanie 2022

20 rynków z jednego miejsca - podsumowanie 2022

Cross-border e-commerce rośnie 2x szybciej niż lokalny e-com. Tylko na rynku europejskim w 2022 r. cross-border osiągnął wartość około 220 mld Euro. Nadal jednak tylko 10% firm sprzedaje online zagranicą, ale jednocześnie pozostali deklarują chęć uruchomienia sprzedaży transgranicznej w okresie najbliższych dwóch latach.

60 mln zł i 173 tys. transakcji

W 2022 zrealizowaliśmy 60 mln zł przychodu i 0,5 mln zł zysku, obsługując 172 tys. transakcji. To blisko 40% więcej r/r, pomimo wyłączenia sprzedaży na rynku rosyjskim, zawieszenia biznesu w Ukrainie i spadku dynamiki globalnego e-com w 2022, co wiąże się z wyczerpaniem premii pandemicznej z lat poprzednich.  

Współpraca z Zalando

Pod koniec 2022 podpisaliśmy umowę partnerską z Zalando. Naszym celem jest uruchomienie i skalowanie sprzedaży polskich producentów z kategorii fashion i beauty na platformie Zalando w całej Europie.

Promocja z BaseLinker

Jej celem jest kompleksowe wsparcie firm w ekspansji zagranicznej. Oferta pozwala na szybkie uruchomienie i rozwój sprzedaży w modelu cross-border na zagranicznych platformach typu marketplace, w szczególności na platformie Mall na rynkach: czeskim, słowackim, węgierskim i słoweńskim.

Subskrypcja

Uruchomiliśmy nową usługę serwisowania sprzedaży w ramach abonamentu na ponad 45 platformach typu marketplace na 20 rynkach europejskich. Rozwiązanie umożliwia producentom i dystrybutorom szybkie rozpoczęcie sprzedaży zagranicznej na własny rachunek. Shumee w ramach abonamentu wykonuje integracje technologiczne, rejestrację kont na platformach, tłumaczenia oraz wystawianie produktów, wielojęzyczną obsługę Klientów, zarządzanie zamówieniami oraz logistykę dostaw w oparciu o własną sieć magazynów typu cross-dock na granicach.

120 mln zł w 2023

W 2023 będziemy nadal koncentrować się na dynamicznym wzroście skali biznesu poprzez rozwój sprzedaży na nowych rynkach i platformach (m.in. Trendyol, Hepsiburada, AliExpress, Joom, Pigu, AboutYou, Worten, FNAC, B&Q, Heureka, Otto, Bol, Auchan czy Leroy Merlin) oraz pozyskiwanie kolejnych partnerów zainteresowanych sprzedażą transgraniczną.

To właśnie cross-border e-com po pandemii, wybuchu wojny w Ukrainie i spowolnieniu gospodarczym staje się obecnie koniecznym elementem strategii dla wielu firm. Szybkie uruchomienie sprzedaży cross-border może uratować wiele przedsiębiorstw od stagnacji i wręcz upadłości w sytuacji spadku tempa wzrostu gospodarczego na wielu rynkach europejskich. Jednocześnie bariery biznesowe i kulturowe, dywersyfikacja rynków i brak edukacji w zakresie cross-border powodują, że wiele firm nie ma kompetencji i zasobów, aby rozpocząć sprzedaż transgraniczną samodzielnie.

pl_PLPolish