Telefon:
+48 42 214 44 39

Adres:
​ul. 1 Maja 31/33
90-739 Łódź
Polska

Rośnij 2 x szybciej niż konkurencja

Rośnij 2 x szybciej niż konkurencja

BaseLinker i Shumee uruchomiły wspólną promocję, której celem jest kompleksowe wsparcie firm w ekspansji zagranicznej. Oferta pozwala na szybkie uruchomienie i rozwój sprzedaży w modelu cross-borderna zagranicznych platformach typu marketplace, w szczególności na platformie Mall na rynkach: czeskim, słowackim, węgierskim i słoweńskim.

BaseLinker dostarcza kompleksową platformę do zarządzania sprzedażą online  , a Shumee ofertuje usługi wspierające obsługę  sprzedaży cross-border, w szczególności:

 • Rejestracji kont w imieniu Klientów na platformach,
 • Tłumaczeniach i wystawianiu produktów,
 • Wielojęzycznej obsłudze Klientów kupujących na platformach,
 • Logistyce cross-border (wysyłka, zwroty, fulfilment) w oparciu o magazyny shumee typu cross-dock.

W ramach wspólnej promocji Shumee zapewnia Klientom BaseLinkera obniżony o 50% abonament w okresie pierwszych 3 miesięcy współpracy na usługi Shumee. BaseLinker natomiast udostępnia specjalną ofertę dla Klientów Shumee, w ramach której: (a) Klienci Shumee, niebędący na dzień udostępnienia oferty Klientami BaseLinkera, będą mogli skorzystać z przedłużonego 90-dniowego okresu testowego na używanie platformy BaseLinker oraz platformy responso (https://responso.com/), oraz (b) Klienci Shumee, będący na dzień udostępnienia oferty Klientami BaseLinker, będą mogli skorzystać z przedłużonego 90-dniowego okresu testowego na używanie platformy responso.

Klienci w ramach promocji będą identyfikowani poprzez specjalne kody promocyjne podczas procesu rejestracji konta w systemie Baselinker i shumee.

BaseLinker to największy na rynku system do integracji platform e-commerce i automatyzacji procesów, który umożliwia m.in.:

 • Kompleksową obsługę wszystkich zamówień ze sklepów internetowych i platform marketplace w jednym miejscu,
 • Masowe wystawianie oraz edycję aukcji i ofert na wielu platformach marketplace,
 • Automatyczną synchronizację stanów magazynowych i cen na kontach marketplace,
 • Automatyzację wielu procesów dla sprzedawców e-commerce.

Więcej na: www.baselinker.com

Shumee to nowoczesna centrala handlu zagranicznego, która umożliwia sprzedaż̇ produktów online  w modelu cross-border na 17 rynkach europejskich poprzez ponad 45 największych platform typu marketplace.

Shumee oferuje kompleksowe rozwiązania serwisowe i logistyczne. Są one dedykowane producentom  i dystrybutorom, którzy chcą̨ sprawnie rozpocząć sprzedaż online na rynkach europejskich i dotrzeć do kilkuset milionów klientów w lokalnym kontekście kulturowym i biznesowych, tj. Wielojęzycznie oraz poprzez lokalne platformy, formy płatności oraz dostawy. Więcej na: www.shumee.eu

Cross-border e-commerce

Transgraniczny e-handel to nowy kanał sprzedaży, który zmienia zasady funkcjonowania wielu branż i segmentów rynku. Umożliwia on producentom i dystrybutorom bezpośrednią wysyłkę towarów do globalnych konsumentów bez konieczności budowania kosztownej, czasochłonnej i lokalnej obecności na rynkach krajowych.

Cross-border e-commerce ma miejsce w sytuacjach, gdzie produkt jest wysyłany do klienta zagranicą, który dokonał zakupu na lokalnej stronie internetowej lub za pośrednictwem platformy typu marketplace w innym kraju.

Cross-border rośnie 2x szybciej niż lokalny e-com. Tylko na rynku europejskim w br. cross-border wzrośnie w tempie 30% r/r i osiągnie wartość około 220 mld euro. Nadal jednak tylko około 10% e-sklepów sprzedaje zagranicę. Ale jednocześnie aż 90% z nich deklaruje chęć uruchomienia sprzedaży zagranicznej w najbliższych dwóch latach.

Cross-border po pandemii, wybuchu wojny w Ukrainie i spowolnieniu gospodarczym staje się obecnie koniecznym elementem strategii dla wielu firm. Szybkie uruchomienie sprzedaży cross-border może uratować wiele firm od stagnacji i wręcz upadłości w sytuacji ryzyka pogłębiającej się recesji na wybranych rynkach europejskich. Jednocześnie bariery biznesowe i kulturowe, dywersyfikacja rynków i brak edukacji w zakresie cross-border powodują, że wiele firm nie ma kompetencji, aby rozpocząć sprzedaż transgraniczną.

Najważniejsze korzyści z cross-border e-com dla firm:

 • Wzrost przychodów, zakresu geograficznego i skali działania
 • Uniezależnienie od przychodów na rynku krajowym
 • Nabywanie nowych doświadczeń i kompetencji biznesowych na zagranicznych rynkach
 • Wzrost rozpoznawalności marki, produktu, towaru, usługi na arenie międzynarodowej
 • Realny dostęp do milionów klientów końcowych na rynkach międzynarodowych
 • Niższe zapotrzebowanie na kapitał i nakład pracy przy wyższych marżach
 • Krótki czas uruchomienia sprzedaży na nowych rynkach
 • Ogólne wzmocnienie pozycji konkurencyjnej i zbudowanie odporności w czasach kryzysu
pl_PLPolish