Telefon:
+48 42 214 44 39

Adres:
​ul. 1 Maja 31/33
90-739 Łódź
Polska

Najpopularniejsze formy płatności

Polska należy do jednych z lepiej rozwiniętych krajów w zakresie systemów płatności. Większość z nas już dawno przyzwyczaiła się do szybkich przelewów, BLIKa czy innych form płatności pozwalających opłacić nam niemal natychmiast nasze zamówienie. Warto jednak przy tym pamiętać, że w Polsce zgodnie z raportem Arvato 20% kupujących w Internecie jako formę zapłaty wybiera płatność przy dostawie (za pobraniem). A jak to wygląda u naszych sąsiadów?

Pobranie im dalej na wschód tym bardziej popularne

Do ciekawych wniosków można dojść analizując wyniki poszczególnych badań dotyczących form płatności w e-commercie. Otóż, im dalej geograficznie na wschód tym forma za pobraniem tym bardziej jest popularna. W krajach wysoko rozwiniętych e-commercowo takich jak Wielka Brytania, Francja czy Niemcy taka forma praktycznie nie występuje, ogranicza się do kilku procentowego udziału. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się krajom bliższym nam w zakresie rozwoju e-commerce. Zgodnie z raportem z roku 2019 JP Morgan 48% kupujących w Czechach wybiera pobranie jako formę zapłaty. Jeszcze wyższe wskaźniki wykazują kraje na wschód – Słowacja – blisko 60% kupujących, Słowenia – ponad 50% kupujących czy Węgry ponad 40% kupujących.

Jakie konsekwencje to niesie?

Wbrew pozorom jest to duże wyzwanie dla sprzedawców chcących sprzedawać na danych rynkach nie posiadając lokalnych rozwiązań. W przypadku polskich firm kurierskich wyłącznie niektóre z nich umożliwiają swoim klientom wysłania przesyłki za pobraniem za granicę, stawiają jednak przy tym rygorystyczne warunki dotyczące ilości paczek oraz wysokie ceny. Oznacza to w praktyce, że możemy nie dotrzeć do części z klientów, którzy są gotowi kupić towar wyłącznie za pobranie. Wiedząc o tym przygotowaliśmy specjalne rozwiązania logistyczne, które zapewnimy Klientom oferując Twoje produkty, aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

pl_PLPolish