Phone:
+48 42 214 44 39

Address:
​ul. 1 Maja 31/33
90-739 Łódź
Poland

6x szybciej niż polski e-com – shumee po III kw. 2023

Historia platformy Skroutz jest podobna do historii naszego rodzimego Ceneo. Serwis założony w 2005 roku rozpoczął działalność jako porównywarka cenowa.

2023 to trudny czas dla e-commerców, z uwagi przede wszystkim na spowolnienie gospodarcze, znaczący wzrost kosztów i silną konkurencję. Mimo wszystko platforma Shumee po III kw. 2023 rozwija się w tempie blisko 60% r/r – co oznacza, że rośniemy 3x szybciej niż europejski rynek cross-border i 6x szybciej niż polski e-com (szacowany wzrost w PL to około 10% r/r).

50 mln zł przychodu i 110 tys. transakcji

Po III kw. br. zrealizowaliśmy około 50 mln zł przychodu, obsługując ponad 110 tys. transakcji.

Siła w CEE

Około 70% naszej sprzedaży to rynki Europy Środkowo-Wschodniej: Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Polska oraz Litwa, Łotwa i Estonia. Na tych rynkach sprzedajemy poprzez największe lokalne platformy typu marketplace, takie jak: Alza, Mall, Aukro, Allegro i Pigu. Na tych platformach jesteśmy jednym z największych polskich sprzedawców. Dużą przewagę daje nam praca w oparciu o nasze magazyny typu cross-dock, dzięki którym optymalizujemy koszty dostaw i potrafimy dostosować się do wymogów logistycznych platformy Alza czy usługi Mall delivery.

Nowe platformy

W III kw. uruchomiliśmy sprzedaż m.in. na platformie Skroutz w Grecji (duży potencjał), BigBang na Słowenii i Rakuten we Francji.

Nowi Partnerzy w III kw. 

To m.in.: Adler, Vershold, AutoPartner, Coffedesk, BauerFitness i Północna Grupa Narzędziowa. W regularnej sprzedaży mamy ponad 1 mln aukcji produktów ze wszystkich kategorii zakupowych.

MaaS i wykorzystanie AI

W ramach budowy docelowego rozwiązania Merchant as a Service pracujemy obecnie nad Centralną Bazą Produktów, czyli backend’em do automatyzacji procesów zarządzania produktami z jednego miejsca (tłumaczenia, mapowanie kategorii i parametrów, aktualizacja cen i stanów magazynowych, definiowanie mnożników i kosztów dostaw, importy produktów na platformy). Z powodzeniem wykorzystujemy także w coraz bardziej masowy sposób AI do automatyzacji tych procesów.

VeloMarket

Ostatnie miesiące to także bardzo intensywna praca nad wdrożeniem i serwisowaniem biznesowym www.velomarket.pl – zielonej, innowacyjnej platformy typu marketplace z eko produktami. Obecnie merchanci zainteresowani sprzedażą na tej platformie mogą korzystać z pełnej integracji Baselinker i cieszyć się suportem biznesowym i technicznym Shumee w ramach procesów rejestracji, KYC czy on-boardingu produktów. Po fazie wdrożenia i pierwszych optymalizacjach platforma przygotuje się własnie do intensywnych działań marketingowo-sprzedażowych.

Ambitny IV kw.

W ostatnim kwartale br. chcemy zdyskontować najlepszy sezon w e-com i dodatkowo wystartować ze sprzedażą m.in. na platformie Trendyol w Niemczech, Heureka w Czechach i Kaufland Czechy/Słowacja. W ramach strategicznego partnerstwa z Zalando rozszerzymy sprzedaż na nowe rynki: Francję, Holandię, Belgię i Szwajcarię. Zaplanowaliśmy dodatkowo powrót na rynek ukraiński, poprzez marketplace należący do Nowej Poczty – największego operatora logistycznego w Ukrainie.

Mimo spowolnienia e-com na wielu rynkach europejskich nasza koncentracja na rozwoju sprzedaży paneuropejskiej daje dobre efekty na poziomie biznesowym i finansowym.

Netflix dla merchantów

Nasza platforma dostarcza wartość dodaną producentom i dystrybutorom zainteresowanym sprzedażą zagraniczną na rynkach europejskich rozwiązując problem złożoności i konieczność poukładania wszystkich kluczowych elementów łańcucha wartości e-com (technologia i integracje, tłumaczenia i wystawianie produktów, wielojęzyczna obsługa Klientów, logistyka cross-border) na każdym rynku indywidualnie. Nasza cel długoterminowy to uruchomienie dla merchantów w pełni automatycznego modelu Merchant as a Service do rozpoczęcia i skalowania sprzedaży cross-border.

en_GBEnglish