Telefon:
+48 42 214 44 39
Adres:
ul. 1 Maja 31/33
90-739 Łódź
Polska
Słowenia jest jednym z najmniejszych krajów Unii Europejskiej, a mimo to należy do najbardziej rozwiniętych państw Europy Środkowo-Wschodniej.
Słoweński rynek e-commerce wykazuje dynamiczny wzrost, co stanowi atrakcyjną okazję biznesową. W 2022 roku wartość obrotów ze sprzedaży internetowej wzrosła aż o 42% w porównaniu do roku poprzedniego. Taka dynamika wzrostu sugeruje, że istnieje coraz większe zapotrzebowanie na różnorodne produkty i usługi dostępne online. Wejście na ten rynek może być więc krokiem w stronę wykorzystania i dalszego napędzenia tego trendu.
Słowenia charakteryzuje się zróżnicowanymi preferencjami zakupowymi, co sprawia, że różne segmenty rynku mogą znaleźć tu swoich odbiorców. Największymi kategoriami są moda i elektronika (po 31% przychodów), jednak równie popularne są zakupy z kategorii żywność, kosmetyki, meble czy hobby. Różnorodność kategorii zakupowych daje sprzedawcom możliwość dostosowania oferty do specyfiki rynku i elastycznego reagowania na zmienne trendy.
Ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę telekomunikacyjną aż 93% słoweńskich gospodarstw domowych ma dostęp do internetu, a 86% mieszkańców korzysta z niego codziennie. To oznacza ogromny potencjał dotarcia do klientów online, co jest kluczowe dla strategii sprzedaży elektronicznej. Duża liczba użytkowników internetu sprzyja rozwojowi nowych platform i usług online, które mogą być integralną częścią skutecznej kampanii sprzedażowej.
Słoweńcy mają dostęp do nowoczesnych i różnorodnych metod płatności, co ułatwia prowadzenie działalności e-commerce. Oprócz kart płatniczych i e-portfeli popularny jest lokalny system szybkich płatności FLIK, a także usługa „Buy Now Pay Later” (BNPL) oferowana przez Klarna i lokalny fintech Leanpay. Zdobycie zaufania klientów poprzez oferowanie elastycznych i bezpiecznych opcji płatności może być kluczowym elementem strategii sprzedażowej na tym rynku.
Rozważasz ekspansję na czeski rynek? To świetny pomysł! Czechy to jeden z najbardziej obiecujących rynków e-commerce w Europie. Nasi eksperci przygotowali dla Ciebie zbiór k
Największym graczem na czeskim rynku eCommerce jest alza.cz. Sklep miał przychód w wysokości 854 mln USD w 2020 roku. Za nim plasuje się mall.cz z przychodem 276 mln USD i roh
Alza – bliska alternatywa dla Allegro Za sprawą głośnego przejęcia platformy Mall w Czechach przez grupę Allegro i otworzenia platformy Allegro.cz coraz więcej polskich m
Skorzystaj z naszej eksperckiej wiedzy w sprzedaży na międzynarodowych platformach.